0 (312) 225 2255 Pts. Cmt. 08:30 - 19:30 Pzr: 10:30-19:30Fatih Sultan Mah. Üniversite Cad. Arsia İş Merkezi No: 11
Organik
Perkloretilen Kullanmıyoruz!
Kalite
A Kalite İşçilik
%100 Memnuniyet
Zamanında Teslim
Sipariş Formu

Kuru Temizleme Çayyolu

KISA KISA

 

Evimizdeki Akarlar

Halı yıkama denince akla ilk gelen toz, leke ve kirleri oluyor. Oysaki ilk aklımıza gelenin akarlar olması gerekir. Akarlar en önemli ev içi alerjendir. Sıcak ve nemli ortamlarda kolaylıkla çoğalabilen, gözle görülemeyen canlılardır. Akar alerjileri özellikle halı, yastık, yorgan, yatak ve benzeri ürünlerde bulunmaktadır.

 

Halıları Poşette Bekletmek Doğru mudur?

Halılarınız taşıma esnasında tozlanmasın, kirlenmesin diye taşıma amaçlı poşetlenmektedir. Halılarınızı teslim aldıktan sonra uzun süre poşet içerisinde bekletmek, halıların havasız kalmasına ve çürümesine yol açabilir. Bu nedenle teslim aldıktan sonra halılarınızı poşetinden çıkarmalısınız.

 

Halılarda Oluşan Gözle Görülmeyen Çürümeler

Halılarınızın üzerine dökülen sular zamanla halılarda görünmeyen çürümelere neden olabilir. Çürümeler halının alt kısmından başlar ve kolay kolay fark edilmez. Yıkama esnasında ortaya çıkabilir.

 

Halılarınız Nasıl Temizleniyor?

Halılarınızı ücretsiz olarak evinizden alıp evinize teslim ediyoruz. Cinsine ve özelliğine göre ayırt edilen halılarınız üzerinde yaşayan, gözle görülmeyen, sayıları yüzbinleri bulan ev tozu akarlarına karşı etkili bir şekilde yıkanıyor ve temizleniyor.

 

Halılarınızı Neden Yıkatmalısınız?

Halılar kullanım alanlarındaki gözle görülmeyen toz ve bakterileri tüylerinde tutar. Günlük yapılan temizleme işlemleri halıların hav aralarına inen gözle görülmeyen kirleri temizlemek için yeterli olmaz. Bu yüzden halılarınızı düzenli aralıklarla yıkatmalısınız.

 

Halıların Durulanması

Düzenli olarak halılarınızın temizliğini yaptırırsanız çabuk kirlenmesini ve yıpranmasını engellersiniz. Eğer halınız temizliği yapıldıktan hemen sonra kirli bir görünüme kavuştuysa, iyi durulanmamış demektir.

 

Lekeye Hızlı ve Doğru Müdahele

Halıların yüzeyinde leke oluştuğunda buna anında ve doğru müdahale çok önemlidir. Lekenin uzun süre halının üzerinde beklemesi, lekenin çıkmasını zorlaştırmakta ve hatta bazen imkansız hale getirmektedir.

 

Halılardaki Mikroorganizmalar

Halılarınızdan çıkan bir gram halı tozunda yaklaşık 250 bin mikroorganizma ve 100 milyona yakın mikrop bulunmaktadır.

 

Overlokçu Ayağınıza Geldi

Overlok halılarınızın ömrünü uzatan bir işlemdir. Siz de halılarınıza overlok yaptırmak istiyorsanız, CallDry’dan bu hizmeti alabilirsiniz.

 

Perdelerin Sökülüp Takılması

Stor perde temizliği profesyonellik gerektiren işlemlerdendir. Bu işlemi uzmanlaşmış bir ekip ile yerine getirmekteyiz. Perdelerinizi evinize gelip biz söküyoruz. Temizledikten sonra yerine yine biz takıyoruz. Üstelik söküp takma için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

 

Perdelerinize ve Sizlere Sağlık

Stor perdelerinizi temizlerken, perdelerinize zarar vermeyen, sağlık açısından zararı olmayan temizlik ürünleri kullanıyoruz.

 

Tül Perdelerin Temizliği

Tül perdeleriniz doğru sıcaklıkta yıkanmazsa, doğru devirde sıktırılmazsa ve senede dört kereden fazla yıkanırsa çabuk deforme olup çabuk eskiyebilir. Doğru şekilde yapılan tül perde yıkama işlemi ise perdelerinizin ömrünü uzatır.

 

Kadife Perdeler Nasıl Temizlenmelidir?

Kadife, perde yıkama işleminde dikkati edilmesi gereken en önemli kumaş türüdür. Perdenin yapısının bozulmaması için kuru temizleme yapılması gerekmektedir.

 

Zebra Perde Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zebra perde kumaşları genellikle %100 polyester iplikten üretilmektedir. Bazı zebra perde ürünlerde ise pamuk ve keten karışımı vardır. Ancak bu kumaşların içeriklerinde daha önemli olan üzerindeki apre kaplamalarıdır. Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama kumaşın hava ile irtibatını tamamen keserken, zebra perde üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar. Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, zebra perdeler dayanıklı ve kullanışlıdır. Bunun için zebra perde yıkama tecrübe isteyen bir iştir. Zebra perde temizliği, işin uzmanı kişiler tarafından yapılmazsa, dayanıklılığını ve kullanışlılığını kaybedebilir.

 

Giysilerin Boyunu Uzatıp Kısaltma

Giysilerinizin (pantolon, etek, kaban, ceket, elbise…) boyunu uzatıp kısaltmak istiyorsanız, CallDry 30 yıllık tecrübeye sahip personeliyle sizlere güvenilir hizmet vermektedir.

 

Fermuar Değişimi

Bozulan, yıpranan fermuarlarınızı değiştirmek istiyorsanız, CallDry 30 yıllık tecrübeye sahip personeliyle sizlere güvenilir hizmet vermektedir.

 


 

Beden Küçültme / Büyütme

Siz de zaman içinde değişen beden ölçülerinize göre vazgeçemediğiniz giysilerinizi daraltmak / genişletmek istiyorsanız, CallDry 30 yıllık tecrübeye sahip personeliyle sizlere güvenilir hizmet vermektedir.

 

Giysilerde Model Değişikliği

Siz de giysilerinizde yeni bir model ile değişiklik istiyorsanız, CallDry 30 yıllık tecrübeye sahip personeliyle sizlere güvenilir hizmet vermektedir.

 

Astar Değişimi

Çok sevdiğiniz ceketinizin, paltonuzun, kabanınızın yıpranan astarını değiştirmek istiyorsanız, CallDry 30 yıllık tecrübeye sahip personeliyle sizlere güvenilir hizmet vermektedir.